0850 840 1141

Yerel Seo Nedir? Nasıl Yapılır?

Yerel Seo Nedir? Nasıl Yapılır?

Yerel seo, yapılan yerel aramalardan daha fazla kullanıcı çekilmesini sağlamasının yanı sıra bu aşamada web sitelerinin optimize edilme sürecini de ifade ediyor. Ayrıca bu aramaların hem Google'da hem de farklı arama motorlarında yapılması mümkün oluyor. Bazı kullanıcıların lokasyon bazlı olarak anlık arama yaptıkları görülüyor. Bu aramalarda web sitesi sahiplerinin ürün ve hizmetlerinin tanıtılmasına da önemli ölçüde katkı sağlanıyor. Google local optimizasyonunu kullanarak firmanıza ait bilgilerinizi, yaptığınız hizmetlerinizi ve kaliteli hizmet veren bir firma olduğunuzu müşterilerinize gösterebilirsiniz. Yerel seo hakkında tüm sorularınız için istediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yerel Seo'da Müşteri Görüşlerinin Önemi

Yerel seo konusunda müşterilerin görüşleri ve yaptıkları yorumlar büyük önem taşıyor. Bu nedenle sosyal medyada bulunan hesaplarınız ve e-mail adresleriniz üzerinden firmanız hakkında görüş almak için müşterilerinize çağrı yapmanız doğru bir tercih olacaktır. Ayrıca web sitelerinde müşteri görüşlerine yer verilmesi, yeni müşterilerin web sitesi hakkında bilgi sahibi olması açısından önemli bir unsur olarak görülüyor. Web sitenizde müşteri görüşlerinize nasıl yer vereceğiniz konusunda size gereken desteği sunuyoruz.

Yerel Seo'da İletişim Bilgilerinin Önemi

Yerel seo kullanımında kişi ya da kurumların isimleri, telefon numaraları ve adreslerinin mutlaka bulunması gerekiyor. Bu durum firmanızın arama motorlarında düzgün bir şekilde görüntülenmesini sağlıyor. Bu nedenle iletişim bilgilerinde herhangi bir hata ve noksanlık olmaması büyük önem taşıyor.

Sayfa İçi Seo Faktörlerinde İçeriğin Önemi

Sayfa içi seo faktörlerinde en iyi derecede içerik üretilmesi büyük önem taşıyor. Bu nedenle üretilen içeriklerin en iyi kalitede ortaya çıkarılması gerekiyor. Ayrıca sayfa içi seo faktörlerinde web sitelerinin mobil cihazlara uyumlu olması da önemli bir etken olarak görülüyor. Bu durumun Google'ın yaptığı mobil arama güncellemesi ile öneminin daha da arttığı ortaya çıkıyor.