0850 840 1141

Web Yazılımlarının Temel Kuralları

Web Yazılımlarının Temel Kuralları

Harika web siteleri oluşturmak için bazı yönergeleri izlemek gerekir. Bu yönergeler kusursuz, baş ağrıtmayan tasarımlar yaratarak web yazılımında yaratıcı olmanızı sağlayacaktır. Kısaca bakılacak olursa web yazılımlarının temel kuralları şöyledir. Web standartlarına dayalı kodları kabul ederek, uygulamaların ve iş açısından kritik öneme sahip yazılımların, yeniden tasarım gerektiğinde önemli veya riskli değişikliklere ihtiyaç duymayacaklarını garanti edebilirsiniz. Mümkün olduğunca hatalar için web sitenizi kontrol edin, kendi kodunuzu yazın, benzersiz ve orijinal içeriğe sahip sayfalar yaratın.

Basit ve Yaratıcı Düşünme Kuralları

Her sayfaya çok fazla içerik karışıklık yaratır. Ziyaretçiler, aradıklarını bulmak için bağlantı satırları ve resimler arasında tarama yapmak zorunda kaldıklarında sinirlenirler. Siteyi yalın bir biçimde tutarak kullanımını kolaylaştırın.

İlk kez birisiyle tanıştığınızda, iyi bir ilk izlenim bırakmak istersiniz. Aynı şey web siteniz için de geçerli olmalıdır. Sitenize genel bakış ve his, ziyaretçilerinizin fark edeceği ilk şeydir. Sayfalar bir bütün olarak iyi organize edilmeli, böylece ziyaretçiler sitenizin farklı bölümlerine kolayca göz atabilmelidir.

Tutarlılık ve Renk Kuralları

Ziyaretçiler, sitenizde her yeni sayfa açtıklarında yeni bir web sitesini ziyaret ettiklerini düşünmemelidir. Sitenizdeki sayfalardaki tutarlı tasarım, gezinmeyi çok daha kolay bir iş haline getirmelidir.

Renk seçimi bir web sitesi yapabilir veya bozabilir. Birçoğumuz bakması çok acı veren web sitelerini ziyaret ettik. Renkleri seçerken, çakışmayan tutarlı bir renk paleti kullanın ve metin ile arka plan arasında güçlü bir kontrast olduğundan emin olun.

Duyarlılık ve Tarayıcı Destekli Kurallar

Tarayıcıların web sayfalarını aynı şekilde görüntülemesi gerekir. Ancak tasarımı iyi olmayan web sayfaları farklı tarayıcılarda aynı görüntülenmeyebilirler. Bu nedenle, her şeyin doğru göründüğünden emin olmak için web sitenizi birden fazla tarayıcıda kontrol ettiğinizden emin olun. Ziyaretçilerinizden gelen şikâyetlere güvenmek yerine vaktinden önce sorunları yakalamak en iyisidir.

İnsanlar, web sitenize akıllı telefonlardan masaüstü bilgisayarlara kadar çok çeşitli aygıtlar kullanarak erişecekler. Bu nedenle, web sitenizin farklı ekran boyutlarında doğru şekilde görüntülenmesi önemlidir. CSS medya sorguları, duyarlı web tasarımını uygulamak için harika bir yoldur.