0850 840 1141

Web Yazılımcılarının Karşılaştığı Zorluklar Nelerdir?

  • Anasayfa /
  • Blog
  • / Web Yazılımcılarının Karşılaştığı Zorluklar Nelerdir?

Web Yazılımcılarının Karşılaştığı Zorluklar Nelerdir?

Halk arasında bilgisayar ekranında çalışan her türlü programa yazılım adı verilir. Bilimsel olarak ise bilgisayarların çalışması ve hizmet vermesinin dışındaki donanımsal alanların hepsi web yazılımlardır. Diğer bir tabir ile bilginin işlenmesini sağlayan yöntemler topluluğudur. Bilgisayar üzerindeki tüm işletim sistemleri birer yazılım programıdır. Peki, web yazılım türleri nelerdir? Web yazılımcılarının karşılaştığı zorluklar nelerdir? İşte tüm soruların cevabı yazımızda yer almaktadır.

Sistem Yazılımları

Web yazılım temelde üçe ayrılır. Bunların başında sistem yazılımları gelir. Sistem yazılımları bilgisayarlara işlev katan, yazılım üzerinde çalışan personellerin yazılımları rahat bir şekilde geliştirmesi ve bu uygulamaların kolaylıkla çalıştırılması için tasarlanmış yazılımlar bütünüdür. Sistem yazılımlarının başında aygıt sürücüleri, işletim sistemleri, sunucular ve pencere sistemleri bulunmaktadır.

Hizmet Veya Özel Yazılımlar

Hizmet veya özel yazılımlar bilgisayarlarda entegre olan uygulama yazılımları ile geliştirilen insanların veya şirketlerin işlerini kolaylaştırmak ve üretkenliklerini artırmak için kullanılan yazılımlardır. Bu yazılım türleri sektörel olabileceği gibi genel ya da butik şeklinde hizmet vermektedir. Piyasadaki yazılımlar paket halinde satılabileceği gibi, özel yazılım olarak tasarlanıp hazırlanıp firmaya ya da kişiye özel olarak satılabilmektedir. Örneğin bakanlıkların kullandığı yazılımlar, aile hekimliklerinin kullandığı yazılımlar ya da şirketlere özel olarak sunulan yazılım türleri sayılabilir.

Web Tasarım Hazırlanırken Yaşanan Sıkıntılar

Yazılım geliştirmek uzun bir süreçtir. Bilgisayar kullanımı arttıkça yazılım ihtiyacı da doğru orantılı olarak artacaktır. Eğer büyük bir yazılım hazırlanıyorsa bu günler hatta aylar sürebilir. Bu süreç içerisinde teknoloji yerinde durmadığı için yazılımı hazırlayan programcının kendini sürekli geliştirerek yazılım programını güncel tutması gerekmektedir. Ayrıca yazılımı hazırladığınız firmadaki insanların neye ihtiyacı olduğunu iyi belirlemek gerekir. Yazlım hazırlanırken zaman yönetimi öğrenilmektedir. Çünkü yapılan işlemler belirli bir sıraya göre hazırlamalısınız.