0850 840 1141

Web Tasarımda Yenilikler

Web Tasarımda Yenilikler

Günlük ziyaretçi sayılarının ve tıklanma adetlerinin çok önemli olduğu web sayfalarını ziyaret eden kullanıcılar artık tek düze ve monoton sayfalarla karşılaşmak yerine, aradıklarını çok daha kolay bulabilecekleri, kullanıcı dostu arayüze sahip ve kendilerini anlayan bir web sayfası ile karşılaşmak istiyorlar.

Eskiden sadece bilgisayarların işletim sistemlerine göre ya da kullanılan tarayıcılara göre optimize edilen web sayfaları günümüze, hem bütün işletim sistemlerine göre, hem bütün tarayıcılara göre hem de bütün mobil cihaz platformlarına göre optimize edilmelidir. Hem akıllı telefonlar üzerinden hem tabletlerden düzgün bir şekilde erişilmesi için tasarlanması gereken siteler aynı zamanda Android ve iOS işletim sistemleri ile de uyumlu olarak tasarlanmalıdır.

Web Tasarımda Yenilikler

denildiği zaman akla işin iki boyutu gelmelidir. Bunlardan bir tanesi geliştirici açısından olan yenilikler ikincisi ise kullanıcı tarafından gözlenen yeniliklerdir. Gelişen internet teknolojileri ve kodlama sistemleri ile web sayfaları da her geçen gün değişmekte ve kendini yenilemektedir.

Minimal Tasarımlar

Web tasarım konusunda dikkat çeken yeniliklerin başında minimal web sitesi tasarımları gelmektedir. Yeni site tasarımları oldukça sade, kullanıcı için kolaylık sunan ve kullanıcıyı gereksiz bilgi ve tıklamalardan uzak tutan tasarımlardır. Aynı zamanda kullanıcıya özgürlük tanıyan tasarımlar ziyaretçilerin beğenisini kazanmaktadır.

Tipografi Önemlidir

Web sitelerinde kullanılacak olan yazı boyutları, tipleri ve metinlerin aralıkları özenli bir şekilde oluşturulmalıdır. Kullanıcılar sayfanızı ziyaret ettiğinde yazıları okurken zorlanmamalıdır. Kullanacağınız özel yazı fontları ile sayfanızda fark yaratabilirsiniz.

Sosyal Ağlar ile Sosyalleşin

Bir web sayfası için sosyal ağlar büyün önem taşımaktadır. Sosyal ağlar ile ilişkilendirilmiş ve entegre edilmiş olan web sayfalarının ziyaretçi sayıları diğer web sayfaları ile karşılaştırıldığında oldukça fazladır. Sosyal ağlar ile entegre biçimde işleyen bir web sayfasının içerikleri çok daha hızlı bir şekilde çok daha fazla kullanıcıya ulaşmaktadır.

Sizler de kullanıcılarınızı memnun etmek istiyorsanız ve çok daha fazla kullanıcıya ulaşarak hizmet ve ticari işlerinizi geliştirmeyi amaçlıyorsanız web işlerinizde çözüm ortağı olarak sektoreltema.com.tr ile çalışarak daha da başarılı olabilirsiniz. Özellikle e-ticaret sitenizin yeni web trenlerini yakalamış ve SEO uyumlu olmasını istiyorsanız firmanın resmi web sayfasından yetkililer ile iletişime geçerek her türlü bilgiyi alabilirsiniz.