0850 840 1141

Web Tasarımda Gelecek

Web Tasarımda Gelecek

Web tasarım sektöründe işler hızlı değişmektedir. Teknoloji geliştikçe ve süreçleri değiştikçe yeni iş alanları meydana gelmektedir. Web tasarımda gelecek için en yenisi kullanıcı deneyimi tasarımıdır. Gelecekte web tasarımına ve web geliştirmeye yaklaşımları şekillendirecek ve gittikçe popülerleşen bazı iş uzmanlıkları vardır.

Full-stack tasarımcı: Full-stack tasarımcılar işverenlerle daha iyi değerler vereceklerdir. Birkaç uzmanlığı bir arada bulundurmak, her bir rol için başkalarına ihtiyaç duymamak anlamına gelir. Bir full-stack tasarımcı ihtiyaç olduğunda başka işleri tamamlamak için çalışabilmektedir.

Bilimsel tasarımcı: Verilerin anlaşılması kolay görsellerle ya da bilgi grafiklerine dönüştürülmesidir.

Akıllı içerik yazarı: Bilimsel tasarımcının aksine akıllı içerik yazarı; verileri yakalatan ve onlara tepki veren içerikler üretmektedir.

Arttırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) tasarımcısı: Akıllı telefonların meydana çıkması ve uygun arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik başlıklarının gerçekliği ile bu teknolojinin kullanılması yaygınlaşmıştır.

Tek Bir Çevreye Değil, Tüm Kitleye

İnternetin firma açısından avantajlı olmasının nedenlerinden biri, hitap edeceği kitleyi sınırlı bir çevre ile kısıtlamayıp çeşitli ülke ve çeşitli dillerden herkese yayın yapmaya olanak sağlamaktır. Bu nedenle marka ismimizi duyurmakla kalmayıp, şirketimizin uzandığı sınırları da aşmış olmaktayız. Kitlelere sunabileceğimiz şeyler, oluşturacağımız profesyonel ekip ile birlikte tamamen elimizin altında olduğundan; müşterilerle daha seri ve net ilişkiler kurabiliriz.

İlk İzlenim, İlk Karar

Bir şirketin hitap ettiği kitleye sunabileceği şeyleri ne kadar net bir şekilde yansıtabildiği, talebin ve ilginin artması yönünde büyük bir öneme sahiptir. Bir kullanıcı, ziyaret ettiği web sitesi üzerinde yer alan şeyleri inceleyip kendisine sunulacak imkanları da analiz edebilmektedir. Şirket olarak ne kadar büyük olursak olalım, kitleler üzerinde saygınlık kazanıp büyümek için kullanılan dilin profesyonelliğine, kendimize ait web tasarımlarının özgün olmasına ve reklam pazarlamalarına dikkat etmek zorundayız.