0850 840 1141

Web Tasarım ile SEO Uyumu

Web Tasarım ile SEO Uyumu

En basit tanımıyla, bir web sayfasının arama motorlarında yapılan arama sorgularına göre sürekli canlı ve göz önünde tutulması için yapılan iyileştirme çalışmalarına site optimizasyonu adı verilir. SEO (Search Engine Optimization) yani Arama Motoru Optimizasyonu adı da verilen çalışmalar ile web sayfalarının ilişkili sorguyla ilgili olarak nasıl sıralanacağı, hangi anahtar kelimeler ile sorgulanacağı belirlenir. Bu aşamada da web tasarım ile seo uyumu gündeme gelmektedir.

Ekibimiz tarafından titiz ve dikkatli yürütülen çalışmalar ile sizin de dijital ortamda her geçen gün yükselerek, daha fazla kişiye ulaşmanız ve hedef kitlenizi genişletmeniz mümkündür.

Marka Görünürlüğü

Web sitenizin, hizmetinizin yani markanızın görünülürlüğü ve kullanıcılar tarafından bilinilirliğinin sağlanmasında site optimizasyonunun önemi çok fazladır. Bir arama motorunda arama sorgu sonuçlarına göre üst sıralarda çıkmak başarılı bir reklam çalışması anlamına gelir. Aynı zamanda ,yürütülen geleneksel reklam çalışmalarına göre çok çok daha az maliyete sahip bir reklam çalışması olacaktır.

Web Sitesi Optimizasyonu

Web siteleri için optimizasyon arama motorları ile uyumlu olması için yapılan çalışmaları içerir. Aslınsa burada standartları belirleyen tek bir arama motoru vardır o da hepimizin bildiği gibi Google arama motorudur.

Web sitelerinin arama motorları ile uyumlu olabilmesi için yenilikçi olmanız gerekir. Bizler de sizlere bu hizmeti verirken her türlü yenilik, gelişme ve güncellemeleri takip ederek kendimizi ve sizleri rakiplerimizden bir adım önde tutmayı amaçlıyoruz. Web sayfalarınızın prestiji ve kurumsal kimliğinizin emin ellerde olduğundan hiç şüpheniz olmasın.

Neler Yapıyoruz?

Siz değerli müşterilerimiz için verdiğimiz site optimizasyonu hizmeti için, öncelikle sitenizin performansını arttırmak için yapılacak çalışmaları belirleriz. Eğer gerekli ise sayfa adresinizin (URL) uygun yapıya getirilmesi için çalışmalar yaparız. Hedef kitlenize, sektörünüze ve kullanıcılarınıza uygun anahtar kelime, başlık, meta etiketlerinin belirlenmesi çalışmalarını yürütürüz. Yaptığımız bu çalışmaların yanında sosyal medya üzerinde yapılan çalışmalar ve backlink gibi faktörlerde sitenizin iyileştirilmesi için yürütülen süreçlerden bazılarıdır.

Web sitenizin rakipleri ya da benzerleri arasında öne çıkması için yaptığımız çalışmalardan bahsetmek gerekirse bunlar;

  • Optimize edilmiş bir kodlama
  • Optimize edilmiş resimler ve görseller
  • Mobil uyumluluk
  • Optimize edilmiş bir veritabanı
  • Sunucu Optimizasyonu
  • Url Optimizasyonu
  • Web tarayıcıları için önbelleklemeye göre optimizasyon.

Yaptığımız bu çalışmalar ile web sayfanızın arama motorları ile sağlıklı iletişimi sağlanırken, sitenizin trafiği, ziyaret sayısı, hızında gözle görülür bir artış olacaktır.