0850 840 1141

Web Tasarım Dilleri Nelerdir?

Web Tasarım Dilleri Nelerdir?

Web teknolojileri git gide popülerliğini artıran bir teknolojidir. Bu sebeple web teknolojilerine ilgi çoğalmıştır. Web tasarım dilleri nelerdir? Sorusuna cevap ise, HTML, CSS, JS, PHP, Pathon, Ruby, ASP, XML gibi diller web teknolojilerine örnek olmaktadır. Bu diller frontend ve backend teknolojileri olarak iki kategoride toplanırlar.

Frontend dilleri bir web projesindeki görüntülenen bölümlerin renk, düzen, font, grafik gibi özelliklerinin ayarlanmasıyla ilgilidir. Backend dilleri web sunucusu üzerinde çalışan ve arka planda sunucu ile iletişime geçerek sunucunun cevabına göre bir takım işlemler yapılabilen dillerdir.

Web Tasarımı Dilleri Ve Önemi

Web tasarımı, web sunucuları içerisinde çalışan web sitesinin bütün fonksiyonlarının oluşturulmasıdır. Web yazılımı, sadece server adı verilen web sunucuları üzerinde faaliyeti vardır ve server sayesinde gereken bilgiler internete aktarılabilir. Web tasarımı genel olarak yönetilebilir web sitelerinde, internet üzerinde erişilebilen web projelerinde kullanılır. Yazılımın özgün kodlanan yazılımlar ve uygulama yazılımları olarak iki çeşidi bulunur. Özgün kodlanan, kişilerin isteğine göre yazmaktayız. Uygulama yazılımlarıda işletim sistemleridir.

Web Tasarım

Web tasarım genel olarak web siteleri olarak kullanılır ve web yazılım uzmanlarımız tarafından yaptırılmaktadır. Bilişim ve teknoloji çağının hızla ilerlemesi ile web siteleri toplum yaşantısı ve işleyişinde çok büyük bir önemi vardır. Bu sebeple tüm kuruluşlar gibi kuruluşumuz da interaktif ortamda web yazılımı ve programlama çalışmaları yaptırmakta ve hizmet vermekteyiz. Gelişmiş web yazılımları, dünyada birçok insanın aynı zamanda aynı web sitesini kullanabilme imkânı ve kullanıcılarının sayfaları aynen etkileşimli bir şekilde kullanabilmesi sağlanır. Gelişmiş web tasarımı olmazsa kullanıcılar bir siteyi aynı zamanda ziyaret edemez. Günümüzde internet dünyasının farklı sektörlerde kullanılması sebebiyle birçok açık kaynak kodlu web yazılımı oluşturulmuştur. Bunlardan en çok ilgi görenler e- ticaret yazılımları ve wordpress sistemlerdir.