0850 840 1141

Subdomainler Ana Domainin SEO’suna Zarar Verir mi?

  • Anasayfa /
  • Blog
  • / Subdomainler Ana Domainin SEO’suna Zarar Verir mi?

Subdomainler Ana Domainin SEO’suna Zarar Verir mi?

Muhtemelen çevrimiçi aramaya harcadığınız süre boyunca çeşitli alt etki alanları ile karşılaştınız. Ancak, belki de şirketlerin neden onları kullandıklarını ve bunları kendi web sitenizde kullanmanın herhangi bir faydasını görebiliyor musunuz? Alt etki alanı , orijinal üst düzey etki alanının parçası olan üçüncü düzey bir etki alanıdır.

Neden Bir Alt Etki Alanı

Basitleştirmek için, bir alt etki alanı ana web sitesinin bir parçasıdır. Ancak, arama motorları tarafından ayrı bir varlık olarak kabul edilir. Subdomain'ler kurumsal amaçlar için veya bir seo artışı için kullanılabilir. Bazen sitenizin belirli sayfalarının geri kalanıyla dizine eklenmesini istemezsiniz.

Eşsiz Bir Etki Alanı

Eşsiz durumunuzu tahmin edemiyoruz, ancak en yaygın açıklamaların bazıları aşağıdadır.

Bloğu barındırma, bazı şirketler bloglarını belirli nedenlerle ayrı tutmayı sever. Bunun nedeni, blogun sitenin geri kalanından farklı bir tasarıma sahip olması veya bu içerik ile sitelerinin geri kalanı arasında bir ayrım oluşturmak istedikleri olabilir.

Farklı Bölgelere Yemek Sağlamak, Bazen web siteniz ülkenin farklı bölgelerine hitap ediyor veya hatta küresel sektörlere yayılıyor. Çok kafa karıştırıcı bir web sitesi mimarisine sahip tek bir web sitesine sahip olmak yerine, her bir bölge için alt etki alanları oluşturabiliriz.

Farklı Vitrin Ürün Hatları, Ürün ve hizmetleriniz o kadar çeşitli olabilir ki, onları farklı nişlere ayırmak isteyebilirsiniz. Bu, çabalarınızı odaklamanıza ve ziyaretçilerinize daha alakalı bir tarama deneyimi sunmanıza yardımcı olabiliriz.

Alt alanlar ve SEO

Yukarıda açıkladığı gibi, alt alanlarınız Google’ın gözünde tamamen ayrı web siteleri olarak değerlendireceğiz. Bu, kullandığımız alt alanların her biri için benzersiz bir yetki oluşturabileceğimiz anlamına gelir. Alt alanlar, aşağıda göreceğiniz gibi, seo çalışmalarımız için gerçekten faydalı olabilir.

  • Alt alanlar URL’ye Anahtar Kelimeler Ekleyebiliriz,
  • Alt alanlar Kullanıcı Deneyimini Geliştirebiliriz,
  • Alt alanlar Niş Otoritesini Büyümeye Başlayabiliriz.