0850 840 1141

SEO'yu Yapan Kişilerin Yaptığı Hatalar Nelerdir?

  • Anasayfa /
  • Blog
  • / SEO'yu Yapan Kişilerin Yaptığı Hatalar Nelerdir?

SEO'yu Yapan Kişilerin Yaptığı Hatalar Nelerdir?

SEO açılım olarak "Search Engine Optimization" 'dır. SEO sitelerin yayınlamış olduğu makale ve yazıların, Google, Yandex, Yahoo gibi arama motorları ile uyumlu olması ve bu bağlamda siteye sağlanan trafiğin artırılması durumudur. Fakat çoğu site sahibinin yaptığı SEO hataları, site trafiğini düşürmekte ve siteyi arama motorlarında, aşağıya düşmesine sebep olmaktadır. seo'yu yapan kişilerin yaptığı hatalar nelerdir?, sorusuna yanıt olarak bir kaç şey söylenebilir.

SEO Hataları Nelerdir?

  • Yanlış anahtar kelime seçimleri;

Yayınlanan içerik ve iste ile alakalı olmayan anahtar kelime kullanımı site trafiğini düşürecektir. Anahtar kelime kullanırken site ve yayınlanan içerik ile alakalı olmalı ve anahtar kelimenin üzerine backlink alınmalıdır.

  • Yanlış site başlığı seçimi,

Önem verilmeyen SEO hatalarından biriside, yanlış başlık seçimi veya başlık kullanmamaktır. Yanlış başlık veya başlıksız içerik arama motorlarında geri kalır ve düşük trafiğe sahip olur

  • Siteyi yetersiz güncellemek ve bakımını aksatmak,

Kurmuş olduğunuz siteyi açtığınız gibi bırakmak veya uzun süre ilgilenmemek size trafik düşüşü olarak dönecektir. Google ve diğer arama motorları, herhangi bir arama sırasında sıralamayı, sitenin güncelliğini göz önünde bulundurarak oluşturur.

  • Çok fazla meta etiketi kullanımı;

Sitenin arama sonuçlarında daha çok görülmesi için site ve konu ile alakasız atılan etiketler, hem kullanıcıları olumsuz yönde etkiler, hem de arama motorları tarafından fark edilince site trafiğini düşürür.

Bu yüzden konu ile alakalı etiket kullanmaya özen göstermelisiniz.

Doğru SEO Nasıl Oluşturulur

Doğru SEO oluşturmak için uğraşmak yerine, Sitemizde bulunan bütçenize uygun paketleri satın alabilir ve uzman ekibimiz tarafından sitenizi listelerde üst sıralara taşıyabilirsiniz. Tek yapmanız gereken SEO bölümüne giderek size uygun paketi satın almak.

SEO Paketleri

Sistemimizde bulunan üç tür paketten, kendinize uygun olanı seçerek satın alabilirsiniz. Satın almış olduğunuz paket içeriğine göre uzman ekibimiz size ulaşacak ve SEO ile ilgili düzenlemelerde size yardımcı olacaklardır.