0850 840 1141

SEO'nun Temelleri Nelerdir?

SEO'nun Temelleri Nelerdir?

Arama motoru optimizasyonu (SEO), Google, Yahoo gibi arama motorlarında iyi sırada yer alan yayıncılık ve pazarlama bilgilerinin sanat ve bilimidir. Bu makale, web sitenizin Google gibi arama motorlarında bulunmasını istiyorsanız, zorunlu bir pazarlama taktiği olan seo’un temelleri nelerdir? Bir giriş ve genel bakış niteliğinde olacaktır.

SEO Nedir ve Neden Önemlidir?

SEO, bir web sitesinin veya bir web sayfasının bir arama motorundaki görünürlüğünü etkileme sürecidir. Bir işletme sahibi veya çalışan olarak sizin için ilginç olan şey, işiniz için daha yüksek trafik, potansiyel satış, satıştan gelir ve kar elde etmenize yardımcı olmak için SEO'dan nasıl yararlanabileceğinizdir. Yalnızca çok fazla trafik olması nedeniyle değil, çok fazla çok özel ve yüksek düzeyde trafik olması nedeniyle bir işletmenin son derece güçlü olması yönünden önemlidir.

Google ve SEO bağlantısı

Google, araştırıcının sorgusu hakkında yüksek kaliteli, alakalı bilgiler içeren sayfalar arıyor. Alaka düzeyini, web sitenizin içeriğini tarayarak ve aradığı şeyin bulmak istedikleri ile algoritmik değerlendirerek belirler. Kaliteyi çeşitli yollarla belirlerler, ancak bunlar arasında öne çıkan özellikler, sayfanıza ve sitenize bir bütün olarak bağlantı veren diğer web sitelerinin sayısı ve kalitesidir. Google algoritması şu öğeleri siteniz için test eder.

1-İnsanlar sitenizle nasıl etkileşimde bulunurlar?

2-Sitenizin yükleme hızı ve mobil kullanım kolaylığı nasıldır?

3-Ne kadar benzersiz içeriğiniz var?

Bu aramalara cevap olarak gördüğü yüzlerce sıralama faktörü var ve süreçlerini sürekli olarak güncelliyor ve iyileştiriyorlar.

Anahtar Kelime Hedefleme

Arama motoru optimizasyonundaki ilk adım, gerçekte ne için optimize ettiğinizin belirlenmesidir. Bu, web sitenizin Google gibi arama motorlarında sıralamasını istediğiniz kişilerin aradığı terimleri tanımlamak anlamına gelir. Sitenizde hedeflemek istediğiniz anahtar kelimeleri belirlerken göz önünde bulundurmanız gereken arama hacmi, alaka düzeyi, rekabet gibi birkaç önemli faktör vardır. Öncelikle potansiyel müşterilerinizin kim olduğunu ve ne arayabileceklerini anlamanız gerekir.

Nasıl SEO Danışmanlığı Alabilirsiniz?

Potansiyel müşterilerinizin ne yaptığını tarif ettiği temel yolların listesini alıp bunları Google’ın kendi anahtar kelime aracına giriyoruz. Böylece sitenizi en üst sıralara tırmanmasını sağlıyoruz. Müşterilerinizin nasıl konuştuğunu ve ne aradıklarını anlamak için zaman ayırdıktan sonra, rakiplerinize ve ilgili siteler için trafik çeken anahtar kelimelere bakıp, trafiği kendi sitenize yönlendiren şartlar sağlıyoruz. Sizde bu hizmetlerden yararlanıp işinizde aktif olmak istiyorsanız web sitemizden iletişim telefonlarıyla talep edebilirsiniz.