0850 840 1141

Seo'nun Tek Bir Formülü Var mıdır?

Seo'nun Tek Bir Formülü Var mıdır?

SEO ya da Türkçe açılımıyla arama motoru optimizasyonu, web sitelerinin arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasına yarayan bir hizmettir. Ancak her şeyden önce çok iyi bir analiz kabiliyeti gerektirir. Bu da ancak hizmeti sunan firmanın deneyimi ile olacak bir şeydir. Elbette pek çok kişi tarafından sorulan "seo’nun tek bir formülü var mıdır?" sorusuna da cevap bulmak gerekir. Elbette SEO'nun tek bir formülü olması mümkün değildir. Diğer tüm unsurlar durağan kalsa dahi arama motorları kullanıcılarına daha kaliteli bir hizmet sunabilmek adına kendilerini her daim yenilemeye devam edeceklerdir. Bu nedenle SEO hizmetindeki formüller de arama motorlarının algoritmalarındaki değişimlere paralel olarak değişmek zorundadır.

Seo Hizmetinde Rakipler Ne Yapıyor?

Bir alanda sadece tek bir site olması gelişen teknolojinin de etkisiyle neredeyse imkansız hale gelmiştir. Hal böyle olunca aynı konuda faaliyet gösteren rakip siteler farklı taktikler uygulayabilmektedir. Yukarıda ifade edilmiş olan analiz kabiliyeti bu alanda da işlemeli ve rakiplerin uygulamalarında ne kadar başarılı oldukları, hangi taktikleri uyguladıkları öğrenilmelidir. Ancak SEO konusunda aynı taktiklerin uygulanması da gerekmeyeceği gibi bu zararlı dahi olabilir.

Değişen Şartlara Uyum Sağlamak

Tıpkı hayat gibi sanal alem de her daim değişmeye, gelişmeye devam edecektir. İşte gerek SEO formülleri gerekse de SEO hizmeti için gerekli olan anahtar kelimeler zaman zaman tekrar belirlenmek durumunda kalabilir.

Bir Miktar da Şans...

Elbette gerekli ve faydalı olacağı düşünülen her türlü formül uygulanmalıdır ancak bunların başarılı olup olmayacağının her daim teknik konular ile açıklanması da mümkün olmayabilir. Ne de olsa sanal alemde prestij elde etmek ve işleri başarılı yürütmek bazen rakiplere bazen kullanıcılara bazen da tamamen şansa bağlıdır.