0850 840 1141

SEO'nun Dezavantajları Nelerdir?

SEO'nun Dezavantajları Nelerdir?

Özellikle ticari olarak kurulan internet sitelerinin çok fazla kullanıcı tarafından görülebilmesi ve dikkat çekmesi için sürekli olarak ön plan da olmasını sağlamaktayız. Ticaret hacminin çoğalması anlamın da bu plan büyük önem taşımaktadır. Fakat bunun için arama yapma motorların da ilgili aramalar da sürekli yenilenmemiz şarttır. Kısaca google ile arama yaparken başlar da ve ilk sıralar da olmayı sağlayan arama motoru kriterleri olarak tanımlanan seo ismi içerik sahipleri için çok büyük bir öneme sahiptir. Seo'nun dezavantajları nelerdir? Sorusunun yanıtını bu açıklamayla sizlere sunmaktayız.

Arama Motoru

Fakat bu konu da sadece arama motorlarıyla anlaşmak yeterli değildir. Google İnternet sayfalarındaki içeriğin çok ilgi çekici ve çok anlamlı olması gerekmektedir. Konunun ve ana başlığın çok uyumlu olup olmadığı, sadece arama motorlarını inandırmak adına kelimelerin her zaman tekrar ettiği, anahtar kelime yoğunluğunun yanlış bir şekilde kullanıldığı ve özellikle içeriğin okuyucusu için yeterli ve çok anlamlı olmadığı içerikler de seo konusun da internet site sahiplerini zor durum da bırakır.

Google Seo’nun Avantajları

Arama motoru optimizasyonu, en kısa anlatımla seo ayarlarının doğru bir şekilde yapılması internet sitelerinin google ve dolayısıyla kullanıcı önündeki değerini belirlemek için çok büyük öneme sahip olmaktadır. Seo konusun da profesyonel olarak doğru ve düzgün ayarları yapılan bir internet sitesi, web aramaların da ilk sıralar da olmasının meta ve description ayarlarının güzel ve doğru yapılması nedeniyle iyi bir kitle tarafından tercih edilmekte ve siteyi kullanan kullanıcıların oturum zamanlarının gerektiği gibi olması sağlanmaktadır.

Anahtar Kelimeler

Makale için de anahtar kelime kullanımı, doğru düzgün, başlık ve resim seçimi, resim başlığının uygun olması ve başlık seçimi gibi temel seo ayarlarının dışın da site için de optimizasyon için önem taşıyan meta ve description özellik ayarları sırasın da doğru anahtar kelime ve konunun bulunabilmesini sağlamaktadır. İnternet sitesi içerisin de geçen anahtar kelimelerin tanımlandığı meta kısmı konunun kısaca kullanıcıya tanıtıldığı description dışında url seçiminin de doğru yapılması gerekir.