0850 840 1141

SEO'da Kurallara Uymazsak Ne Olur?

SEO'da Kurallara Uymazsak Ne Olur?

SEO açılım olarak "Search Engine Optimization" 'dır. Türkçe olarak arama motorları uyumluluğu demektir. Sitenizde yayınladığınız içerik ve ürünlerin konu ile alakalı olması ve bunlara yapılan etiketlerin doğru, yeterli ve konu ile alakalı olması SEO'yu oluşturur. SEO genel olarak sitenizin arama motorlarına uygun olması ve listelerde üst sıralarda olması için yapılan işlemler bütünüdür. Eğer SEO'nuzu doğru ve etkili bir şekilde oluşturur iseniz, arama sonuçlarında üst sıralara çıkabilir ve daha fazla trafik elde ederek kazancınızı artırabilirsiniz.

SEO Nasıl Yapılır

SEO, sitenize sağlanan trafiği artırmak için yapılan işlerdir. En uygun SEO desteğini İnternet sitemizden edinebilir ve uzman ekibimiz ile beraber çalışarak sitenizi arama sonuçlarında yukarılara çıkarabilirsiniz.

SEO Kuralları

  • Alakalı içerik;

Oluşturduğunuz sitenizin ana konusu ile alakalı içerikler üretmek, sizi arama sonuçlarında bir adım öne çıkaracaktır.

  • Backlink,

Hazırlamış olduğunuz içerikle alakalı backlink edinmeli ve bunları etkin bir şekilde kullanmalısınız. Arama motorları kaliteli ve tercih edilen backlink'leri bulunduran içerikleri arama listelerinde ön plana çıkarırlar.

  • Mobil uyumluluk;

Sahip olduğunuz sitenin mobil uyumlu olması onu diğer bir çok siteden bir adım öne taşıyacaktır.

Google ve çoğu arama motoru 2016 yılından sonra mobil uyumlu siteleri ön plana çıkarmaya başlamış ve bu siteler listelerde baş sıralarda yer edinmeyi başarmışlardır.

  • Pop-up ve reklamlar;

Sayfanızda yer verdiğiniz reklamların içeriği ve sayfada kapladığı boyut gibi etkenler de sizin arama sonuçlarındaki yerinizi etkileyecektir. Doğru ve yeterli miktarda reklam kullanmaya özen gösterin.

SEO Kurallara Uymazsak Ne Olur?

SEO kuralları yukarıda belirtildiği gibidir. Eğer sitenizde bu kuralları doğru ve etkili bir şekilde uygulamaz iseniz ilk olarak Google, Yandex, Yahoo gibi arama motorlarında geri sıralara düşersiniz. Arka sıralara düşmeniz sonucunda sitenizi ziyaret edenler, yani ziyaretçi trafiğinde de düşüş olacak ve buna bağlı olarak kazancınız da azalacaktır. O yüzden SEO kurallarını tam ve eksiksiz bir şekilde uygulamak oldukça önemlidir.