0850 840 1141

Seo'da Kritik Hatalar

Seo'da Kritik Hatalar

İstisna olmaksızın her web sitesinin amacı, arama motorlarında üst sıralarda yer almaktır. Bunu sağlamaya yarayan hizmete de SEO ya da Türkçe açılımı ile arama motoru optimizasyonu adı verilir. Arama motoru optimizasyonu esasında arama motorlarının algoritmalarını temel alarak gerçekleştirilir. Bu bağlamda her şeyden önce özgün içerikler gelir. Pek çok arama motoru, içerikleri özgün olmayan ya da diğer sitelerden alınmış sitelere üst sıralarda yer vermez. Buna ek olarak sık aratılan birtakım kelimelerin içerisinde geçtiği yazıların da bu sitelerde yer alması son derece önemlidir. Zira arama motorları bunu da sitenin sırasını belirlerken dikkate alacaktır.

İçeriklerin Kalitesinin Önemsenmemesi

SEO hizmetinde pek çok firma içerik kalitesine önem vermez. Ancak bu durum SEO'nun amacından sapmasına neden olur. Ne de olsa her ne kadar asıl amaç arama motorlarında üst sıralarda yer almak da olsa bu yazıları sitenin hedeflediği kitle okuyacaktır. Site ziyaretçileri bu içerikleri beğenmez ise her ne kadar site üst sıralarda da yer alsa bir dahaki sefere aynı siteyi tercih etmeyeceklerdir. Bizler her zaman için hem kaliteli hem de yeterli sayıda anahtar kelimenin içerisinde yer aldığı içerikler hazırlamaya özen gösteriyoruz. Bu sayede hizmetimizden alacağınız verim de en üst seviyede oluyor.

İçeriklerin Başlıklarının Rastgele Oluşturulması

Hiçbir zaman SEO hizmetinde önemli olan tek unsurun arama motorlarında üst sıralarda yer almak olduğu düşünülmemelidir. SEO'da kritik hatalar düşünüldüğü zaman ilk sırada şüphesiz bu husus yer alır. Ne de olsa bir alt sıradaki ya da çok daha altlarda yer alan bir sayfanın başlığı çok daha çarpıcı ise kullanıcıların ilk tercihi olacağından şüphe yoktur. Bu durumun bilincinde olarak her daim etkileyici başlıklar belirliyor, sizler için sunduğumuz SEO hizmetinde ilgi çekiciliği en üst seviyede tutuyoruz.

Görsel Etiketlerinin İhmal Edilmesi

Arama motorlarında görsellerin her zaman için etiketleri bulunmalı. Zira arama motorları bu etiketleri kullanarak görselleri tanımlamakta, akabinde görsel aramalarında kullanıcılara sunmaktadır. Bizim ise sizler için en etkili olacak görsel etiketlerini bulduğumuzdan emin olabilirsiniz.