0850 840 1141

SEO İçin Merak Edilenler

SEO İçin Merak Edilenler

SEO yani arama motoru optimizasyonu, bu terime aşina olmayan kalmadı. SEO hizmetleri Google gibi büyük arama motorlarının internet sitelerini taramasına ve anlamasına yardımcı olan işlemler bütünüdür. İyi yapılan SEO çalışmaları internet sitelerinin üst sıralarda yer almasını ve daha çok takipçi çekebilmesini sağlar. Seo için merak edilenler hakkında bazı konu başlıklarına bakalım.

SEO Uyumlu İçeriklerin Uzunluğu Nasıl Olmalı?

SEO hizmetleri internet sitelerine irilen içeriğin yönetilmesini kapsar. Sitede satılan ürün olsun, yapılan haber olsun, bunların içeriğe uygun ve kaliteli cümlelerle kurulan metinler ile yayınlanması gereklidir. SEO'da içerik adına bir metin uzunluğu sınırı yoktur. İçerik girişi yapılırken önemli olanlar uygun anahtar kelime kullanımı, kaliteli ve okunması kolay metinlerin yayınlanması gerekliliğidir. Yayınladığınız içerik anlamsız kelime kalabalıklarından oluştuğu takdirde ziyaretçi sitenizi ısa süre içinde terk edecektir.

Kaliteli SEO İçeriği İnternet Kullanıcısını Kendine Çeker

Arama motorları için önemli unsurlardan biri de internet kullanıcısının siteye girdikten sonra sitede ne kadar süre geçirdiği ve ne kadar içeriğe ulaştığı yönündeki istatistiki bilgilerdir.İyi yapılan SEO çalışması içeriğinizin uzunluğu 1000 kelime bile olsa kullanıcıyı sıkmadan sitede tutar. Sektörel Tema, işin ince detaylarını iyi tahlil eden bir kadroyla çalıştığı için işinizi şansa bırakmayan kaliteli içerikler ile sitenizi yönetir.

SEO İşlerinde Zengin İçeriğin (Rich Content) Önemi

Site içerikleri sadece metinden oluşmamalı, bu içerikler resim, video, slayt ya da grafikler ile de desteklenmelidir. Sayfa açılışını geciktirmeyecek ölçüde girilen içerikler kullanıcıların okunan metinlerle daha çok bağ kurmasını ve daha iyi anlamasını sağlar. Böylelikle site içerisinde kullanıcıların kalma süresi artar.

SEO'da İçerik Güncellemenin Önemi

Girilen içerikler benzer sayfalara sahip rakiplerinizin ardında kalıyorsa eğer mevcut içeriğinizin belirli aralıklarla güncellenmesi gerekir. Güncellenen içeriğin arama motorları nazarında fark edilebilmesi için de indexleme işlemlerinin anında yapılması gerekir. Bu işlem sayfanın gücüne güç katan en önemli eylemlerden biridir.