0850 840 1141

Hosting İptali İçin Neler Gereklidir?

  • Anasayfa /
  • Blog
  • / Hosting İptali İçin Neler Gereklidir?

Hosting İptali İçin Neler Gereklidir?

Eğer sizlerde kişisel ya da markanıza ait bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız ya da sahibi bulunduğunuz web adresi daha güçlü olabileceği bir platforma taşıma hazırlığı içerisindeyseniz, aklınıza hosting konusunda ''hosting ücreti ne kadar?'', ''hosting nedir?'' veya hosting iptali için neler gereklidir? Tarzında pek çok soru gelebilir.

Hosting İptalinde Ücret İadesi

Hosting hesaplarının iptali bazı kural ve şartlar çerçevesinde mümkündür. Öncelikli olarak hosting iptallerinde ve iade işlemlerinde baz alınan süre genellikle 7 gün ile sınırlı tutulur. Yedi günlük bu süreç hosting hesabının garanti süresi olarak adlandırılır. Hosting sahipleri 7 gün içerisinde hesaplarını iptal etmek isterlerse hiçbir gerekçe göstermeden hosting hesabını iptal etmek istediğini yetkili firmaya bildirmelidir. Bu süreç içerisinde verilen iptal taleplerinde söz konusu ücretin iadesi mümkündür. Ancak bu süreç dışında ve yıllık olarak alınan hosting hesapları için geri ödeme söz konusu olamaz.

Hosting İptali İçin Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Hosting sahipleri hesaplarının iptali için sağlayıcı firmaya bildirim yapmak durumundadır. Yapılacak bildirim ve talep sonrasında hostinginiz sağlayıcı firma tarafından iptal edilecektir. Ancak bu süreç içerisinde hosting hesabınız iptal olduğunda sitenizde yer alan dosyalar silineceğinden dolayı, iptal işleminden önce siteniz yer alan içerik ve dosyaları yedeklemeniz size yarar getirecektir. Sizler de sitemiz üzerinden hosting hizmetlerinden yararlanabileceğiniz gibi hosting iptal işlemleri içinde firmamıza müracaat edebilir, hosting iptal işlemleri konusunda daha detaylı bilgilendirme alabilirsiniz.

Hosting Hizmetiyle Markanızı Güçlendirin

Hosting hizmeti, şahsi ya da firmanıza ait web sitesinin mükemmel bir pazarlama ve reklam platformuna dönüşmesini sağlayan dijital hizmetlerden bir tanesidir. Hosting hizmetimizle alacağınız alan adı, markanızın kurumsal bir kimlik kazanmasını sağlayacaktır. Bu kapsamda tüm hosting hizmetleriniz için şirketimizle irtibata geçebilir, markanıza hak ettiği değeri vererek gelişmesine ve güçlenmesine olanak sağlayabilirsiniz.