0850 840 1141

Hosting Hizmeti Sözleşmesi Nedir?

Hosting Hizmeti Sözleşmesi Nedir?

Hosting, internet dünyasında yer almak isteyen insanların, internetteki depolama alanı ve data giriş çıkışı karşılığında bir siteye sahip olabilmek için ödediği ücretin karşılığında alınan hizmettir. Sitenizin görünür olması ve karşılıklı güven sağlamak için ise hosting hizmeti sözleşmesi imzalanması gerekmektedir. Bu yüzden hizmet alacağınız hosting şirketinden sözleşme talep etmelisiniz ve dikkatlice okuyarak imzalamalısınız.

Hosting Nedir?

Şahsınıza ait web sitesi yapmak istiyorsanız, ilk adım olarak domain (alan adı) almalısınız. Aldığınız domain sizin ev adresiniz gibi olacak, insanlar sizi internette o adreste bulacaktır. Bizler, hosting hizmeti vermekteyiz. Yani sizin web siteniz için gerekli olan dosyaları saklayan ve internette gezen kullanıcıların erişmesine imkân vermekteyiz. Bizlerin yaptığı veriyi saklama, koruma ve yayınlama işinin adına da hosting denmektedir.

Hosting Hizmeti

Hosting veren kuruluşların en önemli özelliği yüksek hızlı işlemciler, bilgisayarlar ve donanımlara sahip olmalarıdır. Sizin bilgisayarınız bir işlem yaparken, bizim hosting hizmeti verdiğimiz bilgisayarlar çok daha fazla işlem yapmaktadır. Sizler hosting işlemi satın alırken, bizim bilgisayarlarımızdan depolama alanı kiralamış olursunuz. Gece bile sitenize girip baktığınızda gördüğünüz bilgilerin hepsi bizim sunucularımız ile bağlantılı olan internetteki data aktarımıyla ilgilidir. Seçeceğiniz depolama alanının kirası aylık, yıllık olarak değişiklik gösterebilir.

Hosting Hizmet Sözleşmesi

Sözleşme yapmak tek taraflı bir taahhüt değildir. Karşılıklı anlaşma olan sözleşmeler, tarafların birbirlerinden talep ettiklerini karşılayacaklarına dair verilen bir imzalı sözdür. Hosting hizmeti sözleşmesi nedir? sorusunun cevabı çok açıktır. Aylık ya da yıllık olarak hizmet veren sistemlerde, karşılıklı güven ve garanti sağlamak için sözleşme imzalanır. En basitinden bizler size hosting hizmeti vereceğimiz ile ilgili taahhütlerde bulunurken sizler de kiraladığınız alanın karşılığında ücretini ödeyeceğinizi taahhüt edersiniz.