0850 840 1141

Grafik Tasarımda Yapılan Hatalar

Grafik Tasarımda Yapılan Hatalar

Grafik tasarım, bir şirketin işini araştırmak ve marka mesajını betimlemek gibi birçok yönü içeren ciddi bir çalışmadır. Logo, kartvizit, web sitesi, broşür tasarımındaki herhangi bir hata, bir şirketin potansiyellerine bile zarar verebilir. Ancak iyi düşünülmüş bir grafik tasarım, bir şirketi ve işini hedef kitlenin gözünde güvenilir bir markaya dönüştürebilir. Bir firmanın grafik tasarımda yapılan hatalar neler bir bakalım.

Yapılabilecek En Temel Hatalar

Yapılan işin anlaşılamaması; tasarımcı ile müşteri arasındaki iletişim çok önemlidir. Açık ve bilgilendirici talimatlar vermek müşterinin görevi olsa da, müşteriye gönderilen ek sorular bu talimatları anlamalarını sağlamak tasarımcının sorumluluğundadır.

Bilinenlere bağlı kalmak; düşünceler klişeleşmiş bir tavsiye olsa da bu düşüncelerin doğru olmadığı anlamına gelmez. Logo tasarımında ve diğer tasarımlarda büyük bir grafik tasarım hatası, geçmiş izlerde kalmak ve bilinenlere bağlı kalmaktır.

Yaratıcılığı kullanmamak; Grafik tasarım yaratıcı bir süreçtir ve bu yüzden gerçekten başarılı olmak için yaratıcı olmanız gerekir. Her şey başarılı olmayabilir ama denemeden bir şey yaratılamaz.

Müşteriye Vaat Edilip Yapılamayan İstek Hataları

Müşterinizle bitirme süresini ve beklentileri tartışırken onlara verilen ciddi vaatler ve sözler zamanında yetişmeyebiliyor. Tasarım ihtiyaçlarınız için projenizde yüzleşmenize ve gecikmenize gerek kalmaması için her zaman iyi bir sicile sahip bir grafik tasarım hizmeti almalısınız.

Müşteri içerikleri yerine stoklarda bulunanları hazır görüntüleri kullanmak bir projenin ucuz görünmesini ve profesyonel olmamasına neden olur. Sektörel tema olarak müşterilerimizin isteklerini ayrıntılı bir biçimde teslim ediyoruz.

Yazım Sorunları

Grafik tasarım projelerine uygun dilbilgisi ve yazı karakterlerinin kullanılmaması hatadır. Kötüye kullanılan bir virgül veya noktalama işaretleri büyük bir sorun gibi görünmese de küçük bir kayma projenin geri kalanının tamamını göz ardı edecektir. Herhangi bir düzende en fazla üç yazı tipi kullanmanızı önerir. Firmamız grafik tasarım işlerinde yazı alanlarına özenle yaklaşmaktadır.

Nasıl Hizmet Alabilirim?

Mevcut hizmet verdiğimiz firmaların logolarına ve diğer grafik tasarım ürünlerine bakarsanız işimizin kalitesinden etkileneceksiniz. Firmamız bu tasarımları oluştururken yaratıcı bir strateji düşünmektedir. Tüketiciler doğrudan veya dolaylı olarak bir logo, broşür, web sitesi, blog, paketleme ve diğer grafik tasarımlar ile ilgili hizmet almak için web sayfamızdan ayrıntılı bilgi alabilirler.