0850 840 1141

Görseller İçin SEO Ayarları Nelerdir?

  • Anasayfa /
  • Blog
  • / Görseller İçin SEO Ayarları Nelerdir?

Görseller İçin SEO Ayarları Nelerdir?

Kullanıcıların internette istedikleri ürün ya da servisi görseller aracılığı ile aratmayı tercih ettikleri görülüyor. Kullanıcıların Google görsellerde gördüğü ve beğendiği herhangi bir modelin sağ tarafında bulunan linke tıklayarak siteye girmek istediği ortaya çıkıyor. Bu durumun otelcilik, dekorasyon ve moda gibi pek çok sektörde sayfaya ziyaretçi kazandırdığı görülüyor. Bu hususlar göz önüne alındığında görseller için seo ayarlarının oldukça etkili olduğu görülüyor. Sitemizde görseller için seo ayarları nelerdir? sorusuna ayrıntılı yanıt veriyoruz. Bu sayede konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmanızı da sağlıyoruz.

Özgün Görsel Kullanımının Önemi Nedir?

Seo aşaması, web sitelerinin en önemli aşamaları arasında yer alıyor. Bu nedenle web sitelerinde bulunan her içeriğin özgün olması gerekiyor. Özgür metinden yazılan bir içerikte ise mutlaka özgün görsel kullanılması gerekiyor. Bu nedenle Google üzerinden görsel araması yapmak ve kullanmak, kullanıcılar açısından oldukça önemli bir husus olarak ortaya çıkıyor.

Görsel Adı Nasıl Düzenlenir?

Görsel üzerinde bulunan seo çalışmaları arasında bulunan görsel adını düzenlemek oldukça kritik bir durum olarak görülüyor. Bu aşamada görselin adının anahtar kelimenin öbeğini içerecek şekilde oluşturulması büyük önem taşıyor. Ayrıca görsel adı yazılırken kelimeler arasında hiçbir şekilde boşluk bırakılmaması gerekiyor. Alt çizgi ya da tire işareti kullanılarak kelimelerin birbirlerine bağlanması mümkün oluyor. Kelimeler arasında boşluk bırakıldığı durumlarda kelimelerin anlamsız bir öbek ortaya çıkarması kaçınılmaz oluyor.

Görsel Seo Paket Çeşitleri

Sitemizde içerik bakımından farklı görsel seo paketleri bulunuyor. Bunlar arasında silver, gold ve platin seo türünde farklı paketlerimiz yer alıyor. Kullanıcıların sitemize girerek bu paketlerin içerikleri hakkında istedikleri şekilde bilgi almaları mümkün oluyor. Platin seo paketi içeriği en geniş görsel seo paketi olarak kullanılıyor. Bu nedenle kullanıcıların seo paketleri içinde en fazla platin seo paketine ilgi gösterdiğini söyleyebiliriz.