0850 840 1141

Google ve Seo İlişkisi

Google ve Seo İlişkisi

Günümüzde İnternet'in babası olarak anılan Google, çoğu İnternet sayfasının görüntülenmesi ve açılması için, dünyanın her yerinde kullanılan bir arama motoru haline gelmiştir. Hostinglerde bulanan İnternet siteleri, bloglar ve benzeri siteleri indeksleyerek kullanıcılara sunmakta ve bu indeksleme işlemini belirli koşullara göre yapmaktadır. Yapılan bu sıralama işleminde, ne kadar yukarıda olursanız, sahip olduğunuz site o kadar kullanıcı trafiği alır ve artan kullanıcı trafiğine bağlı olarak gelirler de artar. Bu listede üst sıralara gelebilmek için, ürettiğiniz içeriklerin ve sitenizin Google'ın SEO kurallarına uyması gerekir. Seo kurallarına ne kadar uyulur ise, o kadar ziyaretçi trafiği ve buna bağlı gelir artışı olur.

Seo Nedir?

Seo, sahip olduğunuz İnternet sitesinde veya blog'da ürettiğiniz içeriklerin içeriklerin belli başlı kriterlere uyması ve buna bağlı Google aramalarında, üst sıralara çıkmanız durumudur. Seo kurallarına uyma durumunuza göre ve ürettiğiniz içeriğin konusuna bağlı kalmanıza göre Google'da sitenizi üst sıralara taşıyabilirsiniz. Üst sıralara çıkardığınız siteniz, size hem daha çok trafik hem de daha çok kazanç sağlayacaktır. Google ve seo ilişkisi, siteniz için oldukça önemli bir durumdur.

Seo Kuralları Nelerdir?

Genel olarak Seo kuralları her arama motoru için aynıdır. Google'ın genel Seo kuralları ise;

Alakalı İçerik; Sitenin konusu ile alakalı içerik üretilmesi,

Back Link; Sitenizin konusuna göre hazırladığınız, içerik ile alakalı olan backlink'leri edinmeli ve bunları doğru şekilde, doğru yerlerde kullanmalısınız.

Mobil Uyumluluk; Sahibi olduğunuz istenin, mobil cihazlar ile uyumlu olması size daha çok kullanıcı trafiği sağlayacaktır.

Doğru Seo Nasıl Oluşturulur;

Sahip olduğunuz site ile alakalı içeriklerde Seo kurallarına uymalı ve sitenizin aramalarda üst sıralara çıkmasını sağlamalısınız. Bunun için ürettiğiniz içerikleri uygun ve konuya hakim şekilde hazırlamalısınız. Ya da sitemizde bulunan Seo paketlerinden, size uygun olanı satın alarak kolayca, içerik üretebilir ve düzenleyebilirsiniz. Sitemizde bulunan 3 paketten uygun olan, paketi seçtikten ve ödemeyi yaptıktan sonra uzman ekibimiz size yardımcı olacaktır.