0850 840 1141

E-Ticaret ve SEO

E-Ticaret ve SEO

SEO Google öncülüğünde oluşturulmuş arama motorlarında bir sitenin yükselmesi için neler gerektiğini belirten kurallardır. Bu kurallar sadece sitenizin arama motorlarındaki sırayı yükseltmez sizin daha güvenilir olmanızı sağlar. Güvenilirlik özellikle alışveriş siteleri gibi online ticaret yapan yani e-ticaret yapan siteler için en önemli şeydir.

SEO Şirketlere Neler Kazandırır?

SEO’ya uygun olarak yapılmış siteler spam olarak algılanmaz, böylece yasaklı siteler konumuna da düşme ihtimali yoktur. Bir sitenin kendi reklamını yapmak istemesi doğaldır. Fakat anahtar kelimeleri çok fazla kullanarak ya da bazı programları ve algoritmaları kullanarak arama motorlarında üst sıraya geçme çalışmaları Google tarafından spam olarak algılanır ve site tamamen kapatılabilir.

SEO kullanıcıların e-ticaret siteleri için müşterilerin nelere dikkat ettiğini göz önünde bulundurarak bazı işlemleri yapmanızda yardımcı olur böylece daha çok kitleye ulaşma imkanı da sağlar.

SEO Olmadan Şirketler Neler Kaybeder?

Şirketlerin SEO'da yaptığı hatalar nelerdir? E-ticaret ülkemizde ve dünyada çok büyük bir pay oluşturmaktadır fakat ülkemizde bu payı kullanan birkaç site vardır. Diğer şirketler bu paya ortak olmadıkları için çok büyük kitle kaybetmektedirler.

Ülkemizde internet kullanımı 7’den 70’e birçok insana hitap etmektedir. İnternet kullanıcılarının birçoğu istedikleri bir şeyi önce internetten aramaktadırlar. SEO sayesinde şirketinizin adı bulunduğunuz konumda veya bölgede ilk sıralara yerleşebilir. El broşürleri ile ev ev sokak sokak dolaşmak yerine yaptığınız ayarlamalar ile bütün bir şehre ya da bölgeye ulaşmak istemez misiniz?

İnternette şirketinize ait bir site olduğunu düşünelim. Kullanıcı bu siteye girmek istediğinde en önce neye dikkat eder? SEO sayesinde bunları düşünerek hareket edebilirsiniz.

Google My Business ile büyük şirketlerin arasına katılabilir ve sürekli birbirinizden haberiniz olabilir.

Müşterilerinizin yorumlarına hızlı cevap ve memnuniyetlerini oluşturarak tepki vermek en önemli unsurlardandır. Müşteri memnun ayrılırsa daha fazla müşteri gelmesini sağlayacaktır.