0850 840 1141

Web Hosting Hizmeti Nedir?

Web Hosting Hizmeti Nedir?

Online bir hizmet olan web hosting, web uygulamalarınız ve web sitenizin yayınlanmasını sağlar. Hosting hizmetine kayıt olmakla, web sitenizin sorunsuz çalışması ve gerekli dosya ve verilerinizin depolayabileceğiniz bir alan kiralamış olursunuz.

Web hosting, sitenizin daima erişilebilir ve yayında olması için sağlanan bir hizmettir. Evde kullanılan bağlantılar ve bilgisayarlar, web sitesini herkes tarafından erişilebilir kılmaz. Bu nedenle hizmet veren hosting şirketleri, müşterilerinin sitelerini, Veri İşlem Merkezlerinde yer alan kendi sunucularında barındırırlar.

Web Hosting Nasıl Çalışır?

Yeni bir web sitesi kurmaya karar verince, ilk olarak yapmanız gereken şey, bir hosting şirketi bulmanızdır. Web host sağlayıcı şirketi olarak tüm veri tabanınızı, dosya ve içeriklerinizi sunucularımızda depoluyoruz. Buna göre, adres çubuğundan site adınızın girilmesi halinde, host sağlayıcınız, bu talebi yerine getirebilmek için gereken dosyaların transferini yapar.

Web Hosting Türleri

Müşterilerin farklı ihtiyaçlarını karşılamak için farklı hosting seçenekleri sunuyoruz. Bunlardan en çok tercih edilenleri;

  • VPS Hosting
  • Paylaşımlı Hosting
  • Cloud Hosting
  • Dedicated Hosting
  • WordPress Hosting gibi türlerdir.

Sunucu alanı büyüklüğü, web sitenizin büyüklüğüne bağlıdır. Başlangıçta, Paylaşımlı Hosting planını seçmek doğru bir tercih olacaktır. Sitenin büyümesine paralel olarak, hosting paketinizi de geliştirebilirsiniz.

Diğer Hizmetlerimiz

Şirketimiz, web hosting hizmeti ile beraber müşterilerine her türlü danışmanlık hizmeti de sunuyor. 7/24 ücretsiz destek sağlayarak müşterilerimizin site problemlerine çözümler üretiyoruz. Ayrıca ücretsiz SSL hizmetimiz, sunucu ile ziyaretçi bilgisayarları arasında şifreli bir iletişim hattı oluşturuyor. Bu sayede üyelik bilgileri, kredi kartı, parola ve şifre gibi özel bilgilerin çalınma durumu ortadan kalkar. Ücretsiz olarak verdiğimiz bu hizmet, web hosting sağlayıcının satın alınmasından itibaren, 24 saat içerisinde otomatik kurulumu yapılır.