0850 840 1141

Site İçi SEO'da Yapılan Hatalar

Site İçi SEO'da Yapılan Hatalar

Birçok kişi seo yapmayı sadece backlink almak sanmaktadır. Artık Google, site içi seo'ya önem verdiğini duyurmuştur. Son yapılan güncellemeyle birlikte birçok kişi sıralama kaybetmiş ve içeriklerini yeniden derlemeye başlamıştır. Site içi SEO yaparken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır.

Yanlış Tema Seçimi

Google son yıllarda site hızına ve mobil görünüme daha çok önem vermektedir. Tema seçimi yaparken mutlaka mobil uyumlu olmasına ve Google hız testinden başarıyla geçmesine dikkat edilmesi gerekiyor. Ücretsiz zamanla yavaşlayan temalar yerine biraz bütçe ayırarak sürekli güncelleme alan temaları seçmeliyiz. Temada gösteriş yerine sade ve hızlı temalar seçmeniz sizin, kullanıcı ve Google için daha iyi olacaktır.

Kurallara Uymadan Makale Yazmak

Google botları yapılan son güncellemeyle artık yazım hatalarını, cümle bozukluklarını ve kopya içerik olup olmadığını ayırt edebilmektedir. Kopya içerikleri direkt olarak indexe almayıp aramalardan çıkaran botlar, yazım hatalarının bol olduğu makaleleri de ön sıralara getirmeyip ilk 500'de göstermemektedir. Bu yüzden makale yazıldığından h1 h2 h3 etiketlerine dikkat edilmelidir. Mutlaka alt başlık bulunmalıdır, anahtar kelimeler kalın olarak işaretlenmelidir, özgün olmalıdır ve seo uzmanlarına göre Google botları son aylarda makale başlıklarına da bakmaktadır. Makalenin başlığı da özgün olmalı ve aynı başlıkta başka bir başlık bulunmamalıdır. Site içi linkleme yapılmadan önce birbiriyle uyumlu makalelerin listesi çıkarılmalı. Linkleme satır aralarına değil, makale içerisindeki anahtar kelimeler üzerinden yapılmalı.

SEO Uyumsuz Meta Etiketleri Seçmek

Genel içerikli siteler gün geçtikçe Google'dan darbe yemeye devam ediyor. Site başlığı, açıklama ve anahtar kelimeler doğru bir şekilde eklenmelidir. İki kelimeden oluşan anahtar kelimeler yerine artık üç ve dört kelimeden oluşan anahtar kelime seçimleri yapılmalıdır. Bu sayede anahtar kelimede yükseliş daha hızlı ve garanti olacaktır.