0850 840 1141

Hosting Önerisi

Hosting Önerisi

Hosting önerisinde bulunmadan önce sizlerin nedir bu hosting dediğinizi duyar gibiyiz. Bu nedenle öncelikli olarak sizlere hostingin ne olduğunu açıklayacağız. Web sitesi yani hostingi web sitesi üzerinden yayınlanması planlanan içerik, sayfa, resim ya da dökümanları internet üzerinden kullanıcılara erişmesini sağlayan sunucuda bu içerikler saklanıyor. Bu noktada da internette bu dosyaların kaliteli bir şekilde saklanması gereklidir. Web siteleri ile ilgili dosyaların internet üzerinden erişime sunulmasına imkan sağlayan bilgisayarlarda verilerin saklanması, verilerin bulundurulması ve verilerin yayınlanması işlemi genel olarak web hosting hizmeti olarak biliniyor. Bu noktada da hosting hizmeti ile ilgili çok sayıda paketin ve paketle birlikte çok sayıda değişik türevler ve fiziki sınırların bulunduğunu söylemek mümkün.

Hangi Hosting İçeriği Tercih Edilmeli?

Bu seçimin yapılmasında önce sitenin ve sitenin kullanıldığı yazılımın iyi bir şekilde analiz edilmesi gerekiyor. Bu hizmetin kullanım amacının belirlenmesinin ardından PHP, MySQL, Linux Hosting başta olmak üzere farklı paket seçenekleri mevcuttur. Kullanılan paketler SQL, ASP.net ya da ASP vb. gibi yazılım teknolojileri kullanılıyorsa kullanıcıların Windows Hosting paketlerinin satın alınması zorunluluk arz ediyor. Doğru Hostingin seçilmesi durumunda kullanıcılar oldukça yükse verim alırlar.

Hizmetin Çalışması

Satın alınan hizmetin verimli bir şekilde çalışması adına bir alana ihtiyaç duyuluyor. Bu alana domain adı veriliyor. Domainin tescil edilmesinin ardından ilgili internet sitesi için kullanıcılar isim satın alma işlemini tamamlarlar. Bu isimle kullanıcıların sitelerinin internette temsil edilmesi sağlanıyor. Hostingin alımı sırasında domain tescil edilmezse transfer ya da tescil edilen domaine ihtiyaç duyulması gerekecektir.

Hosting Hizmeti Fiyatları

Hostingin fiyatları incelendiğinde genel olarak fiyatların uygun olduğu görülüyor. Satın alınan içeriğe göre fiyat değişmekle birlikte kullanıcılar için paket içeriklerinin uygun olduğunu söylemek mümkün.