0850 840 1141

Hosting Kurulumu Esnasında Alınan Hatalar Nelerdir?

  • Anasayfa /
  • Blog
  • / Hosting Kurulumu Esnasında Alınan Hatalar Nelerdir?

Hosting Kurulumu Esnasında Alınan Hatalar Nelerdir?

Hosting, web sitelerinin yayınlandığı, tüm içerik bilgilerinin kullanıcılara sunulduğu sunuculardır. Web siteleri için web hostingler kullanılır. Web sitelerine aynı anda yüzlerce kişinin hızlı bir şekilde erişebilmesi için hosting serverler kullanılır. Hosting sistemi kurulurken ve kurulumdan sonraki aşamalarda çeşitli hatalar ortaya çıkabilmektedir. Sektoreltema.com.tr olarak kurulum aşamasında ya da kullanım aşamasında ortaya çıkan tüm hosting hatalarını uzman ekiplerimiz anında gidererek, web sitesinin yayınına devam etmesini sağlıyoruz.

http 500 Hatası

Web sitelerinin sistemlerinde bazen hatalar görülebilmektedir. Bu hatalardan birisi http 500 hatasıdır. Bir hata oluştuğunda hatanın neden meydana geldiğini iyi anlamak gerekir. Hatayı doğru tespit etmek çözümü kolaylaştıracaktır. http 500 error hatasının nedenleri arasında şunlar sayılabilir. Web sitesinin kodlarından kaynaklanabilir, sitenin .htaccess dosyası hasar görmüş olabilir, sitenin kök dizininde sorun olabilir, sunucuda bulunan php belleği dolmuş ve limit aşımı olmuş olabilir.

Hata Düzeltme

Firmamız hizmet verdiği tüm müşterilerinin web sitelerini takip etmekte ve web sitelerini üzerinde barındıran hosting sunucularda meydana gelen tüm hata kodlarını analiz ederek sorunlara hızlı çözüm bulmaktadır. Hosting kurulumlarında ortaya çıkan http 500 hatası gidermek için yönetici panelindeki log kayıtlarını inceleyerek nedenini bulmaya çalışıyoruz. Hatanın çözümü için öncelikle sitenin yedeğini alıyor ve kodlama hatalarını gözden geçiriyoruz. Tüm hata nedenlerini değerlendirerek kısa sürede çözüm buluyoruz.

Hataların Olumsuz Etkileri

Özellikle e-ticaret web sitelerinde hosting hataları oluştuğunda müşteriler siteye erişemeyecek ve satış işlemlerinde büyük düşüşler yaşanacaktır. Hatalar sık tekrarlanırsa müşteriler alternatif site arayışını girecektir. Sektörel tema firması olarak web sitelerinizin barındığı hosting serverlerini ve web sitelerinizin kodlama hatalarını analiz ederek hataların oluşmasını, web sitenizin erişilmeme sorunu ile karşılaşmaması için en iyi çözümleri sunuyoruz.