0850 840 1141

Hazır Web Sitesi Neden Bu Kadar Avantajlı

  • Anasayfa /
  • Blog
  • / Hazır Web Sitesi Neden Bu Kadar Avantajlı

Hazır Web Sitesi Neden Bu Kadar Avantajlı

Hazır web sitesi kaynağın paylaşım sitesinden kazanılan wordpress gibi blog yazmaya yarayan sitelerin önceden yapılan bir sisteme oturtulmuş temalarıdır. Hazır web sitesi neden bu kadar avantajlı olduğu sizler için açıklanmaktadır.

Açık Kodlu Web Sitesi

Bunlar herkes tarafından kolaylıkla indirilebilir. Açık kodlara sahip olan HTML sistem yazılımlardır. Bu yazılımları kullanmanın avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Hazır web sitelerini bulabileceğiniz ve indirebileceğiniz birçok site bulunmaktadır. Bu web sitelerini indirdiğiniz de çoğunlukla .zip uzantılı dosyalarda saklanmaktadır. Önceden bilinen bu web sayfalarını indirdikten hemen sonra içeriğini istediğiniz şekilde değiştirip kendi isteğiniz türde şekil verebilirsiniz. Web sitesinin hazır olması bazı noktalarda çeşitli avantajlı olacaktır fakat bir takım açık bölümleri de olabileceği için hazır web siteleri pek önerilmez.

Hazır Web Sitesinin Avantajları

Hazır web sitesinin avantajları maddeler halinde sıralanabilir bu maddeler önemli olabilmektedir. Hazır web sitelerinin kurulması kolay olmasına rağmen arama motorlarında eğer köklü bir değişiklik yaparsanız etkisi yüksek olacaktır. Hızlı bir şekilde Web sitesi yapmanızı sağlar. Size fikir verir. Web sitesi şablonu çıkarmakla uğraşmazsınız. Bir takım kodlar indirdiğiniz sayfalarda zaten yazılmış hazırdır.

Web Sitesinin Dezavantajları

Hazır web sitesinin çok farklı ve çeşitli dezavantajları vardır. İndirdiğiniz web sayfasını ilk olarak birinin kullanmış olması yüksek ihtimaldir. Web sayfanız ne kadar büyürse web şablonu sahibi telif hakkı talebin de bulunabilir. Hazır web siteleri çoğunlukla Google SEO yani arama motoru optimizasyonuna uygun olmayabilir. Kendi web sitelerinin içine link vermiş olmaları sizi SEO açısından kötü ve olumsuz etkiler.

Web Sitemi Hangi Dilde Yapmam Gerekir?

Web sitesini iki adet kullanabileceğiniz alternatif bir dili vardır. Bunlar .aspx ve .php uzantılar olmaktadır. Bunların ne olduğunu ve olumlu olumsuz taraflarını bilmelisiniz. Bu dil microsoft firması ile yapılmış sunucu taraflı bir sistem dilidir. Aspx kullanımı genellikle lisans isteyecek web sitelerin de olmaktadır. Yardım ve dosyaları az olduğu için her hangi bir sorunla karşılaştığınızda çözümü bulmakta zorlanırsınız.