0850 840 1141

Google’da En Çok Aranan Kelimeler Nasıl Bulunur?

  • Anasayfa /
  • Blog
  • / Google’da En Çok Aranan Kelimeler Nasıl Bulunur?

Google’da En Çok Aranan Kelimeler Nasıl Bulunur?

Her internet sitesi sahibi SEO çalışması yaparken Google’da en çok aranan kelimelerin ne olduğunu bilmek ister. Bu kelimeleri bilmeleri doğrultusunda oluşturacakları sayfalarla sitelerine ziyaretçi çekmeye çalışırlar. Çünkü anahtar kelimelerin aylık trafiğinin bilinmesi siteye daha çok ziyaretçinin gelmesini sağlayacaktır.

Google Trends

İnternet sitesi tasarımcıları için Google Trends en çok aranan kelimeleri bulmakta kullanılan adreslerden birisi oluyor. Google Trends ile hem dünya genelinde hem de kendi ülkemizde araştırma yapılabiliyor. Bu araştırmalarda İnternet sitelerinde kullanılmak üzere istenilen kelimeler hakkında saatlik, günlük, haftalık, aylık ve yıllık şeklinde bilgiler çok kolay bir şekilde bulunabiliyor. Üstelik kelimelerin hangi sıklıkla Google'da arandığının yüzdesi ile birlikte, ülkelere veya herhangi bir ülkenin şehirlerine göre aranma sıklığı da Google Trends’de veriliyor. Bu bilgilerin SEO çalışmaları için faydalı olduğu şüphesiz, fakat bu araştırmaları yapmak ve İnternet sitesi için SEO çalışması yapmakta çok kolay bir şey değildir. İnternet sitelerinin SEO çalışmalarında bilgimizle birlikte tecrübemizle sektoreltema.com.tr olarak sizlere yardımcı oluyor ve hizmet veriyoruz.

Google ADS

Eski adıyla Adwords yeni adıyla ADS’de yine SEO çalışmalarında en çok aranılan kelimelerin bulunması konusunda site tasarımcılarının sıklıkla kullandıkları yer arasında bulunuyor. Bu sitede kelimeler ile ilgili yıllık dokümanlar alınabiliyor. Bu dokümanlara ise bir Gmail hesabı açarak ve Google ADS hesabı oluşturarak ulaşabiliyorsunuz. .

Sektörel Tema ve SEO Hizmetleri Nelerdir?

Sektörel Tema olarak sizlere sunduğumuz paketlerle veya sizin isteğiniz doğrultusunda size özel hazırlayacağımız paket ile SEO hizmeti veriyoruz. Hazırladığımız 3 farklı paketle de (Silver, Gold veya Platin SEO paketleri) sosyal medyadan pek çok kişiyi sitenize yönlendirerek, İnternet sitenizin ziyaretçi sayısını artırıyoruz. Bu sayede de maddi açıdan gelir tablonuz da artışlar görüyorsunuz. Site içi ücretsiz SEO çalışmalarımızda paketlerimiz dahilindedir. Sektörel Tema olarak bizimle çalışmayı seçmeniz Everest’in tepesine çıkmış kadar sizin açınızdan etkili olacaktır.